۞ امام حسين (ع) فرمود :
گروهى خدا را از روى ميل به بهشت عبادت مى‏كنند، كه اين عبادت تجارت‏ كنندگان است و گروهى خدا را از ترس دوزخ مى‏پرستند و اين عبادت بردگان است، و گروهى خدا را به سبب شايستگى مى‏پرستند، و اين عبادت آزادگان است كه برترين عبادت است

روزانه بیش از ۱۶ هزار نفر از خدمات مواکب آرمان حسینی بهره‌مند می‌شوند

در یک نگاه...

به گزارش خبرنگار فرهنگ عمومی خبرگزاری فارس، مرکز فعالیت‌های دینی تهران، در محرم و صفر ۱۴۰۲ برنامه‌های متنوعی را برگزار کرده که عمده این برنامه‌ها بر ۳ محور برپایی هیات دانش‌آموزی، راه‌اندازی مواکب آرمان حسینی در سطح بوستان‌ها و حمایت از موسسات و مجموعه‌های فرهنگی فعال در زمینه دانش‌آموزی متمرکز بوده است.

برگزاری هیأت‌های دانش‌آموزی در سطح هیأت‌های مذهبی تهران

در همین راستا حجت الاسلام والمسلمین شیرنژاد، رئیس مرکز فعالیت‌های دینی تهران، با اشاره به اهداف برپایی هیأت‌های دانش‌آموزی در سطح محلات شهر تهران گفت: فرزندان ما و خانواده‌های آنان در این آشفته بازار فضای مسموم رسانه‌ای دشمن که هویت دینی و انقلابی و ملی را هدف حملات خویش قرار داده، نیازمند یک مدرسه هویت ساز مکتبی هستند که بتوانند هنگام حضور در این مدرسه، درس رشادت، آزادگی، استقامت و بصیرت و شجاعت را یاد بگیرند و آن را تبدیل به هویت خویش کنند؛ که بهترین مدرسه انسان ساز هیأت امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: مرکز فعالیت‌های دینی، طبق هماهنگی‌های صورت گرفته شده با مسؤولین مساجد منتخب تهران، هیأت‌های نوجوانان را در ماه محرم و صفر راه‌اندازی کرده و در این زمینه از هیأت‌های شاخص، حمایت لازم را انجام داده است.

۱۵۰ هیأت دانش‌آموزی عهده‌دار برپایی خیمه عزای سید‌الشهدا شدند

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با تاکید بر توجه به نوجوانان و نقش‌آفرینی آنان در هیات‌های حسینی تصریح کرد: در این طرح بیش از ۱۵۰ هیأت دانش‌آموزی وابسته به مساجد محلات تهران مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را با عنوان هیأت‌های دانش‌آموزی آرمان حسینی در مناطق ۲۲ گانه تهران اجرا کردند.

شیرنژاد با تشریح محور دوم برنامه‌های مرکز فعالیت‌های دینی، بیان کرد: یکی از برنامه‌های جریان ساز که با محوریت مساجد محله و حوزه علمیه استان تهران تا اربعین حسینی در حال برگزاری است، برنامه مواکب آرمان‌های حسینی است.

وی افزود: در این طرح که بر اساس توافق با رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران صورت گرفته، ۱۶ بوستان منتخب شهر تهران، میزبان مواکب آرمان حسینی هستند.

خدمت‌رسانی به بیش از ۱۶ هزار عزادار حسینی در مواکب آرمان حسینی

شیرنژاد در پاسخ به این سوال که استقبال شهروندان از مواکب آرمان چگونه بود؟ گفت: بحمدالله پس از راه‌اندازی مواکب آرمان حسینی در سطح بوستان‌های تهران، استقبال چشمگیری از سوی مردم به ویژه خانواده‌ها صورت گرفت و هم اکنون به طور میانگین، روزانه بیش از ۱۶ هزار نفر از خدمات مواکب آرمان حسینی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به خدمات مختلفی که در مواکب آرمان حسینی به شهروندان ارائه می‌شود، بیان کرد: در قسمت پذیرایی به طور میانگین هر شب ۳۲ هزار لیوان و در مجموع در ۱۰ شب ۳۲۰ هزار لیوان چای و شربت نذری توزیع شده است؛ همچنین در بخشی که ویژه خردسالان و کودکان است، ۵ کار ویژه در دستور کار مواکب آرمان حسینی قرارگرفت که در مجموع این اقدامات برای ۴۸ هزار نفر اجرا شده است. حوزه دیگری که در مواکب مورد استقبال قرار گرفت خدمات مشاوره بود. در این نوع خدمت که به واسطه مشاورین تخصصی حوزه علمیه اجرا شده است، مخاطبین عموما در بخش‌های خانواده و تربیت فرزند، مشاوره دریافت کرده اند.

حمایت از مؤسسات و مجموعه‌های فعال فرهنگی

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران درباره حمایت از مؤسسات و مجموعه‌های فرهنگی فعال در زمینه دانش‌آموزی تصریح کرد: همواره مراکز و مؤسسات فرهنگی وابسته به مساجد و یا حوزه‌های علمیه، نقش بسزایی در تقویت فرهنگ دینی و جذب وجوانان و جوانان به مبانی انقلاب اسلامی داشته و دارند، در این راستا، مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران، حمایت از این مؤسسات و مراکز فرهنگی که تمرکز آنها صرفا بر روی کار بر نوجوانان و جوانان است را در دستور کار خود قرار داده که در این بین، توجه ویژه به هیأت‌ها دخترانه، از جمله اقدامات مرکز فعالیت‌های دینی در ایام محرم و صفر است.

شیرنژاد در پایان اظهار داشت: این هیأت‌های دخترانه، در دهه نخست ماه محرم، با شعار «دختران آرمان حسینی» و «در این شلوغی دنیا تو انتخاب منی» میزبان بیش از ۲۵ هزار دانش‌آموز دختر، از سراسر تهران بودند.

40 دیدگاه

  1. شهرداری زنگی آباد واقعا خدمات خوبی داره . من راضی هستم

  2. خدمات شهرداری راضی کننده هستش

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*